Beaujolais Nouveau 21 – 24.11.2019

Już od 21.11.2019 w naszej Restauracji rozpoczynamy świętowanie z Młodym Winem w roli głównej.

Święto Beaujolais Nouveau , każdego roku,  przypada na trzeci czwartek listopada.

Czy wiecie, że tego dnia zniecierpliwieni smakosze już o północy otwierają pierwsze butelki?  Zwyczaj ten, który jest rozpowszechniany  od 1985 roku, pochodzi z Francji. Ale nie tylko Francuzi mają swoje młode wino. Włosi już 6 listopada otwierają Novello, na Węgrzech pije się Portugiesera od 11 listopada.

Najsłynniejsze z młodych win nazywa się  Beaujolais Nouveau. Trunek ten  jest gotowy do spożycia w 6 tygodni od winobrania. Ważne jest by pić go od razu,, ponieważ dłuższe przetrzymywanie mu nie służy. Beaujolais Nouveau pochodzi z rejonu Beaujolais, położonego w Burgundii,

na północ od Lyonu, w południowo-wschodniej części Francji. Produkowane jest ze zbieranych ręcznie winogron gamay,  i  powstaje w wyniku przyspieszonego procesu winifikacji. To wino czerwone, o owocowym smaku. Nie jest bardzo cierpkie, bo nie zawiera dużej ilości tanin.

Młode wino pasuje do przystawek – np. pasztetów, kanapek. Dobrze komponuje się z serami francuskimi i bagietką, wędzonymi wędlinami, suszoną szynką, oliwkami.

W naszej Restauracji od 21.11 będziemy serwować najsłynniejsze z młodych win Beaujolais Nouveau w cenie 73,00 zł.  , a do zamówionej butelki  oferujemy Państwu zestaw serów gratis!

Jako danie główne do tego trunku polecamy Polędwicę tournedos z boczkiem na grillowanych warzywach w promocyjnej  cenie 59,00 zł. 

Serdecznie zapraszamy!