Okolica

Mielno to jeden z najpopularniejszych kurortów Polski. Położona pomiędzy Morzem Bałtyckim,
a Jeziorem Jamno miejscowość przyciąga piękną piaszczystą plażą, sosnowymi lasami, trasami rowerowymi oraz wspaniałymi warunkami do uprawiania sportów wodnych. Czyste powietrze nasycone jodem sprawia, iż w Mielnie panuje idealny klimat dla zdrowia i wypoczynku.

W sezonie letnim liczne puby, bary, restauracje i dyskoteki sprawiają, iż Mielno staje się centrum rozrywkowym Wybrzeża Środkowego.

Atrakcje turystyczne Mielna i okolic:

– Promenada Nadmorska, to ciągnący się wzdłuż morskiego brzegu deptak. To idealne do spacerów miejsce posiada także taras widokowy będący wspaniałym punktem widokowym.

– Pomnik Morsa, znajdujący się przy wejściu na plażę od ulicy Kościuszki, jest symbolem Międzynarodowych Zlotów Morsów, które organizowane są każdego roku w połowie Lutego. W 2015 r. ustanowiono tu nowy rekord Guinnessa w ilości osób, które wspólnie wykąpały się w zimnym Bałtyku.

– Pomnik Jelenia, jest najbardziej charakterystycznym punktem w Mielnie, w którym turyści chętnie robią zdjęcia.

– Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, położony przy ulicy Kościelnej. Znajduje się w nim: barokowa ambona z VIII wieku, neogotycka chrzcielnica oraz witraże.

– Aleja Lipowa złożona z ponad 150-letnich lip, rosnących wzdłuż drogi pomiędzy Mielnem, a Mielenkiem.

– przystań rybacka w Unieściu jest miejscem, w którym można obserwować kutry rybackie oraz pracę rybaków, a także kosztować świeżych ryb podawanych w lokalnych smażalniach. Niedaleko przystani znajduje się molo spacerowe, z którego rozpościera się piękny widok na zachód słońca.

– Latarnia morska w Gąskach – wybudowana pod koniec XIX w. ma około 50 m wysokości. Na jej szczyt prowadzi 190 schodów. Po ich pokonaniu można podziwiać panoramę okolicznych miejscowości.

Koszalin – miasto położone w odległości 12 km od Mielna. Jest dużym ośrodkiem kulturalnym w regionie,
w którym znajdują się:

– kina (Kryterium, Multikino),

– muzea (Muzeum Miejskie, Skansen Jamneński, Muzeum Wody, i inne),

– teatry (Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego, Teatr Propozycji Dialog),

– filharmonia,

– Aquapark – Park Wodny Koszalin,

– amfiteatr.

Każdego roku w Koszalinie odbywają się ogólnopolskie, a także międzynarodowe festiwale i imprezy m.in.: Festiwal Filmowy „Młodzi i Film”, Festiwal Chórów Polonijnych, Letni Festiwal Kabaretów, Hanza Jazz Festiwal.